iLOQ integrerat med Alliera

Det batterifria passersystemet iLOQ har nu en första integration med det överordnade systemet Alliera.

– Vi har haft en efterfrågan på att vår lösning ska vara kompatibel med Alliera så att fastighetsägarna inte behöver ha flera system och nu når vi dit, säger Christer Wiberg Country Manager på iLOQ Scandinavia AB.

Som Allieraanvändare får du nu alla iLOQ nycklar synliga i ditt system och kan tilldela behörigheter och uppdatera spärrlistor på ett ställe.

– iLOQ har en växande popularitet i några av våra kundsegment och en integration har varit efterfrågad. Vi hoppas nu att denna första versionen skapar stor kundnytta där ute och ser fram emot ett positivt gensvar från marknaden, säger Johnny Berlic, vd på Amido AB.

För mer information:
Johnny Berlic, vd Amido AB (publ)
T: 031 719 20 70
E: johnny.berlic@amido.se
W: www.amido.se
Dela